באחד הראיונות שאלו אותי את השאלה: למה היום בניגוד לפעם, צריך כל כך הרבה יועצים, מטפלים ומאמנים שיגידו לנו מה לא בסדר בזוגיות שלנו ואיך נוכל לשפר אותה?
תשובתי פשוטה, כי הזמנים השתנו.
באיזה מובן הם השתנו? בעיני בשני מובנים עיקריים.
פעם אנשים ידעו שהם רוצים זוגיות ומשפחה והיה ברור לכולם שזה כרוך באחריות ובמחויבות. היום הצורך בזוגיות ובמשפחה נשאר, אבל נוסף לו הצורך האישי הגובר למימוש עצמי – קודם אני וצרכי. ובעולמנו, עולם של אינדיבידואליות מקודשת, יחסים בינאישיים בכלל ויחסים זוגיים בפרט נפגעים במיוחד. כי מצד אחד, כמו פעם אנו כמהים לקשר ולשייכות  ומצד שני חשוב לנו היום הרבה יותר מפעם להיות חופשיים ובלי עול ומעמסה. כאשר נוצר קונפליקט משמעותי בין  שני הצרכים  החשובים האלה ואנשים לא יכולים לפתור אותו לבד, הם פונים למישהו אחר, בד"כ מומחה לתחום שיעזור להם לעשות סדר ולראות את הדברים מפרספקטיבה אחרת.

הזמנים השתנו במובן נוסף, החיים המודרניים מאופיינים בגישה צרכנית גורפת שחלחלה לכל תחומי החיים וברצון עז לחיות חיים ללא קשיים. דוגמא פשוטה לכך לקוחה מעולם הגאדג'טים: התקלקל לי האייפון חבל להתאמץ ולתקן, אני אחליף אותו בדגם חדש ומשופר שכבר יצא לשוק, הדגמים החדשים תמיד טובים יותר ויפים יותר מהדגם הישן שלי שנראה כבר לא מעודכן ולא שייך. ומעולם הגאדג'טים לעולם הוירטואלי, קראתם פעם סטטוסים בפייסבוק שמתארים קשיים ודברים לא נעימים? תבדקו! אין מצב שתקראו בפייסבוק או ברשתות החברתיות האחרות על הג'יפה והאפרוריות של החיים, כולם מגניבים, מכייפים, מצליחים ומפרגנים. כך מרב שאנחנו מוצפים בדברים חדשים שצריך שיהיו לנו ובהנחיות והוראות איך הכי נכון שהחיים שלנו יראו (כיפיים, נהדרים ומושלמים כמובן), אנחנו מפסיקים להעריך את מה שיש לנו ומוותרים עליו בקלות. במקרים האלו צריך את המאמנים, המטפלים והיועצים הזוגיים שיזכירו לכולנו שאולי אייפון 4 טוב מאייפון 3 ולא שווה לתקן אייפון 3 מקולקל, אבל זוגיות היא לא מוצר צריכה! זוגיות היא החיים האמיתיים, יש בה קשיים ועימותים, הם חלק ממנה וצריך להתמודד ולשפר את מה שאפשר לשפר. צריך את המטפלים והמאמנים הזוגיים כדי שיעזרו לנו לראות שבני הזוג הפוטנציאליים שמככבים ברשתות החברתיות ובאינטרנט מספרים לנו רק את הדברים הטובים ולכן בעצם הם לא "אנשים אמיתיים". זו הסיבה שהיום יותר מתמיד צריך אותם – את המטפלים והמאמנים, כדי שיחזירו אותנו מאשליית העולם הוירטואלי אל עולם האמיתי, יעזרו לנו לראות את הטוב במה שיש לנו פה בעולם האמיתי ויעזרו לנו להפיק ממנו את המכסימום.